Yaşam

ABB ve TEV’den Okutan Ankara projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) arasında, hayata geçirilecek ‘Okutan Ankara’ projesi için protokol imzalandı.

Davranışlarımızı duygularımız belirler

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Uzman Klinik Psikolog Ece Cemre Gökpınar, utanma duygusunun neden olduğu sosyal fobi ve bu duygularla başa çıkma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Muğla Büyükşehir, üreticilere 4 bin 500 kaba yem balyası dağıtacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi S.S. Madenler Tarımsal Sulama Kooperatifi ile Kaba Yem Üretim Projesi için imzaları attı. Protokol kapsamında üreticilere 4 bin 500 yem balyası ücretsiz olarak dağıtılacak.

Mor Yaşam Projesi ile Büyükşehir’den hükümlülere destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mor Yaşam Projesi ile bugüne kadar 1759 hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirdi.

Macrocenter, çevre temizliği ve orman banyosu etkinliği ile farkındalık yarattı

Macrocenter, dünya çapında artan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve sürdürülebilirlik bilincini yaygınlaştırmak amacıyla projelerini sürdürüyor. Dünya Çevre Günü kapsamında dört farklı şehirde çevre temizliği etkinlikleri düzenl

YKS sınavında sorularla inatlaşmayın

Bahçeşehir Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Koordinatörü Sibel Durak, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere ve ebeveynlerine altın değerinde önerilerde bulundu.

Çevre adına umut veren fikirler ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından iklim değişikliği ve kuraklıkla mücadele konusunda yeni fikirler üretilmesi ve projeler geliştirilmesi amacıyla düzenlenen İdeathon Fikir Yarışması’nın kazananları ödüllendirildi.

"Bursa Lise Öğrencileri Gençlik Çalıştayı” düzenlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Kent Konseyi iş birliği ile Bursalı gençlerin günümüzde yaşadığı sorunlara yerel ve ulusal çapta çözüm önerileri getirebilmesi amacıyla “Bursa Lise Öğrenc

Sosyal girişimcilerle mevcut sistemi dönüştürmek mümkün

Kastamonu Entegre, Doğadan Hayata Köprü Buluşmaları’nın beşincisinde “Kapsayıcı Tasarım” başlıklı söyleşiye ev sahipliği yaptı.

Hamilelikte anneye yapılan aşı yenidoğanı da koruyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Aydan Biri, gebelikte rutin olarak yapılması gereken aşılara dikkat çekti.

Deniz tutkunu kadınlar, Cumhuriyet'in 100. yılını yelken açarak kutluyor

Tutkumm teknesinin ekibi deniz tutkunu kadınlar, yeni ve anlamlı bir maceraya doğru yola çıktı. Ekip, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla 19 Mayıs 2023’te Bodrum’dan başlayarak Ege Denizi, Marmara Denizi ve Karadeniz’in batı kısmını

Kronik ağrı belirgin bir neden olmadan da ortaya çıkabilir

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Serdar Nurmedov, kronik ağrıların nedenleri ve etkilerine dair açıklamalarda bulundu.

Bursa'da eğitim dönemi renkli aktivitelerle noktalandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlendiği Çocuk ve Sanat Etkinlikleriyle, çocuklar eğitim dönemini renkli aktivitelerle noktaladı.

Doğa tutkunları için vazgeçilmez kamp ürünleri Trendyol’da

Trendyol, şehrin stresinden uzaklaşıp kamp yapmak isteyenler için kampta da ev konforunu aratmayacak tüm ürünleri bir arada sunuyor.

Alerjik konjonktivit varsa doktora başvurulmalı

ŞANLIURFA-09.06.2023-HİBYA- Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde görevli Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Furkan Üçtepe, alerjik konjonktivit hakkında bilgi verdi.

Gaziantepli çocuklar kentlerini tanıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ile Toplum Eğitim Derneği ortaklığında depremden etkilenen çocuklara yönelik hazırlanan “Kentler Çocuklarındır Eğitim

Okul çağındaki çocukların yüzde 60 ila 90’ında diş çürüğü görülüyor

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın pandemi öncesinde yaptığı son araştırmasına göre diş çürüğü, globaldeki en yaygın ağız sağlığı problemi olarak görülüyor. Okul çağındaki çocukların yüzde 60 ila 90’ında, ye

AVVA’da ZUBİZU’ya özel yüzde 10 indirim fırsatı

ZUBİZU üyeleri, avva.com.tr’den 30 Haziran 2023 tarihine kadar yapacakları 750 TL ve üzeri tüm alışverişlerde ekstra yüzde 10 indirim fırsatı kazanıyor.

Gaziantep'te ücretsiz yaz kursları için hazırlıklar tamamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaz tatili ile beraber çocuklar için başlayacak ücretsiz yaz kursları için hazırlıklarını tamamladı.

Kaspersky'nin Webby ödüllü podcast'inin yeni sezonu, kadınlara odaklanacak

Kaspersky'nin Fast Forward podcast serisi, teknolojiyi şekillendiren trendleri yakın geçmişin perspektifinden inceledi ve kadınların BT alanındaki liderliğine odaklandı.

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.