Lise öğrencilerinden dijital tarım çözümleri

Bayer, Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle düzenlediği İnovasyon Kampı etkinliğini bu yıl pandemi nedeniyle ilk kez online platformda, E-Challenge ismi ile gerçekleştirdi. Teması “Dijital Tarım Çözümleri” olarak belirlenen etkinliğe Türkiye’nin farklı illerinden 30 lise öğrencisi katıldı.

  • Bayer, Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliği ile “Dijital Tarım Çözümleri”konulu E-Challenge etkinliği düzenledi.
  • Geçtiğimiz yıl İnovasyon Kampı adıyla yürütülen proje, bu yıl ilk kez online platformda Türkiye’nin farklı illerinden katılan 30 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.

Bayer, Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle düzenlediği İnovasyon Kampı etkinliğini bu yıl pandemi nedeniyle ilk kez online platformda, E-Challenge ismi ile gerçekleştirdi. Teması “Dijital Tarım Çözümleri” olarak belirlenen etkinliğe Türkiye’nin farklı illerinden 30 lise öğrencisi katıldı. Dijital Tarım konusunda bilgilendirilen öğrenciler; iki gün boyunca tarım alanındaki sorunlara çözüm üreterek iş fikri tasarladı.

 

Öğrencilerin yaratıcılığını, takım çalışmasına yatkınlıklarını, iletişim ve girişimcilik yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan etkinlikte verileri işleyerek üreticileri maliyet ve ürünler hakkında doğru bilgilendiren üretici sanal asistanı Jasper birinci olurken; toprağa ihtiyacı kadar gübre ve su verilmesini sağlayacak Smart Warm ürünü ikinci seçildi ve ödülün sahibi oldu.


Hibya Haber Ajansı

Okunma