Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-25 08:56:12

Şirket haberleri

AGHOL – 2022 yılındaki Genel Kurul’daki bazı maddelerin iptali için açılan davada bir sonraki duruşma tarihinin 1 Kasım olduğu açıklandı.

AHGAZ – Şirketin bağlı ortalığı AHL Ahlatcı Finansal tarafından TMSF’nin ihale edeceği Adabank ihalesine katılınması sonrasında sonuç beklendiği açıklandı.

ASELS – Şirketin Baykar Makine’den 17,6 milyon dolar tutarında Elektro Optik Sistem teslimatlarına yönelik sipariş aldığı, teslimatların 2023 – 2024 yıllarında yapılacağı açıklandı.

ASELS – JCR tarafından şirketin kredi notlarının teyit edildiği açıklandı.

BERA – Şirket bağlı ortaklığı Konya Petrol’ün sermayesinin 14,7 milyon TL artışla 15 miyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

BRLSM – Şirket ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik’in Kuzu toplu Konut ile arasında Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 516,8 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

BMSTL – Şirket tarafından Kırşehir'deki 147.000 m² araziye kurulacak 5000 kWe kapasiteli lisanssız GES kurulumu ile ilgili çağrı mektubunun onaylandığı açıklandı.

BOBET – Rams İnşaat ile Rams City Haliç projesi kapsamında konut inşaatı için 400 milyon TL bedelli Hazır Beton Tedarik Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

CWENE – Şirket ile bir müşterisi arasında 25,1 milyon dolarlık ürün satışı konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

FADE – Şirket bağlı ortaklığı Hade Biyoteknoloji Fidecilik ile ACTV Biyoteknoloji arasında Terapötik Protein Üretimi projesinde işbirliği anlaşması sağlandığı açıklandı.

FADE – Hade Biyoteknoloji Fidecilik tarafından ACTV Biyoteknoloji’nin kitle fonlaması pay işlemlerinde 1 milyon TL’lik pay alım gerçekleştirdiği açıklandı.

FRIGO – Şirketin Bursa İnegöl’de bulunan 9.763 m2 arsanın 88,5 milyon TL bedelle Ziraat Katılım Bankası’na satılmasına, Şirket ile Ziraat Katılım arasında Finansal Kiralama Sözleşmesi yapılmasına, sözleşme kapsamında şirket tarafından söz konusu arsanın Ziraat Katılım Bankası’ndan 24 ay vadeli ve eşit taksitli olarak kiralanmasına ve son kira bedelinin vade tarihinde arsanın mülkiyetinin şirketçe geri alınmasına karar verildiği açıklandı.

GRTRK – Şirket bağlı ortaklığı Grain Tarım Ürünleri’nin Kırıkhan Şubesi olarak Platinyum Tesislerinde Lisanslı Depoculuk faaliyeti gösterebilmesi için 97.000 tonluk lisana başvurusunun Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

GRTRK – Şirket bağlı ortaklığı Plantiyum Tarım’ın 2017’de TMO ile imzalanan kira sözleşmesinin feshedilerek, Grain Tarım Ürünleri adına işletme devir alma sürecinin başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

GZNMI – 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

GZNMI – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 65 milyon TL’den 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

HATEK – Deprem sonrasındaki gelişmeler kapsamında şirketin dokuma tesisisin % 60’lık kısmının üretime başladığı, Ağustos ayında tam kapasite ile üretime devam edilmesinin planlandığı açıklandı.

HDFGS – Sistem Global’e yatırım yapılması kapsamında imzalanan sözleşme sonrasında, ilk faiz yatırım tutarı olan 1 milyon doların ödendiği ve Sistem Global’in yeni sermayesinin tescil edildiği açıklandı.

HEKTS – 10 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

HTTBT –Tbilisi Airways’in 5 yıl boyunca şirketin yolcu hizmet sistemlerini kullanacağı açıklandı.

KAYSE – Şirket tarafından pancarın üretimini gerçekleştiren çiftçilere üretim süreçlerine destek vermek amacıyla her yıl düzenli olarak yapılan avans ödemelerinin belirlendiği açıklandı.

MANAS – Şirketin bir müşterisinden 0,52 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

NETAS – Şirketin TCELL’in bağlı ortaklığı Turkcell Satış’tan ZTE WTTx Cat 6 CPE ürün projesi kapsamında 0,80 milyon dolar tutarında sipariş aldığı açıklandı.

ONCSM – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Haziran’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

ORCAY – Şirketin GES kurulumu amacıyla, Başkent Elektrik Dağıtım’a yaptığı başvurunun uygun bulunduğu açıklandı.

QNBFB – 65 gün vadeli 197,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

QUAGR – Melkas Yapı tarafından yapılan Hatay Gülderen TOKİ 2313 Konutları kapsamında 832 adet konut inşaatı için 10,4 milyon TL’lik satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ROYAL – TMSF tarafından Royal ve Atlas Halı’nın satışı için başvuru olmadığından ihale açılmamasına karar verildiği açıklandı.

SAHOL – Şirketin, bağlı ortaklığı Exsa ile devralma suretiyle birleşme kararı aldığı açıklandı.

SMRTG – Şirketin DESKİ tarafından gerçekleştirilen Denizli Çivril GES ihalesine en uygun teklifi verdiği ve ihale bedelinin 2,1 milyar TL olarak ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

TRILC – 400 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

TURSG – Şirketin Vakıf İnşaat’ta sahip olduğu %1,46’lık payın tamamının 1,0 milyon TL bedelle Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrettiği açıklandı.

TMSN – Ereğli Tekstil ile Ziraat Bankası arasında 1.000.000 adet TMSN halka kapalı B grubu pay karşılığı rehin sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Kaynak: İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberajans24.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.