Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-23 08:41:51

Şirket Haberleri

AHGAZ – Halka arzdan elde edilen fonun 17,5 milyon TL’sinin yeni şirket alımlarında kullanıldığı açıklandı.

AKSEN – Şirketin EPDK tarafından Mersin'de 100,08 MW, Manisa'da 82,16 MW olmak üzere toplam 182,24 MW kurulu gücünde depolamalı RES kurulumuna dair verilen ön lisans haklarımıza ek olarak Kırşehir'de 50 MW kurulu gücünde depolamalı GES ile Afyonkarahisar'da 110,76 MW kurulu gücünde depolamalı RES kurulumuna dair ön lisans hakkının da alındığı açıklandı.

BERA – Şirket bağlı ortaklığı Kompen PVC ile Öz Atılım İnşaat arasında Adıyaman Gölbaşı Deprem Konutları 1. Etap 1324 Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşine Ait PVC doğrama imalatları işi için 19,3 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

BRLSM – Şirket ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik ile Kuzu Toplu Konut arasında Halk Yapı Dilovası Sanayi Merkezi Projesi kapsamında toplamda 7,2 milyon TL ve 99,2 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

BVSAN – Şirketin İrlanda'da kurulacak olan bir enerji santralinin çelik konstrüksiyonun imalatı konusunda 0,87 milyon euroluk sözleşme imzaladığı açıklandı.

BVSAN – Bülbüloğlu Çelik ile İrlanda menşeili bir firma ile İrlanda'da kurulacak olan enerji santralinin çelik konstrüksiyonun imalatı ve teslimatı konusunda 0,87 milyon euroluk sözleşme imzalandığı açıklandı..

CVKMD – Şirketin yurt dışında yerleşik bir şirket ile 1,5 milyon dolarlık maden cevheri satışı konusunda anlaşma sağladığı açıklandı.

COSMO – Şirket bağlı ortaklığı Cosmos Mühendislik’in yurt içi müşterisi ile 24,0 milyon TL tutarında sözleşme imzaladığı açıklandı.

CCOLA – Şirketin Isparta'da Meşrubat Üretim Tesisi Kapasite Artışı Projesi ile İlgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.

CCOLA – Özgörkey Holding tarafından 600.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.

CUSAN – Kırklareli Lüleburgaz’da şirket tarafından yapılması planlanan Alüminyum Doğrama ve Muhtelif Alüminyum Profil, Isı İzolasyonlu Alüminyum Profil Üretimi, Muhtelif Alüminyum Biyet Üretimi, Elektrostatik – Anotlama Tesisi projesi ile ilgili olarak ÇED Sürecinin başladığı açıklandı.

EDATA – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

EMNIS – Konkordato projesi kapsamında on sekizinci taksit ödemesinin yapıldığı açıklandı.

GOLTS – Şirketin klinker üretim kapasitesinin yaklaşık %40 'ını temsil eden 1. Fırının 4 haftalık bir süre için duruşa geçirilmesine karar verildiği açıklandı.

GWIND – 500 MW RES ve 50 MW GES olmak üzere toplam 550 MW kapasiteli depolamalı elektrik üretim tesisi için ön lisans başvurusunun yapılması sonrasında Kocaeli ve Sakarya’da toplam 100 Mw’lik RES projesi için ön lisanların verildiği açıklandı.

HALKB – 80 gün vadeli 288,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ISFIN – 72 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

IMASM – Şirket ile yurt dışında müşterisi toplam 18,2 milyon dolar bedelle imzalanan günlük 600 ton, 500 ton, 300 ton ve 200 tonluk un fabrikaları ve günlük 700 ve 500 tonluk yem fabrikaları kurulum ve devreye alınması sözleşmeleri kapsamında, şirket hesabına peşinat ödemesinin ulaştığı açıklandı.

KAYSE – Akışkanlı Yataklı Buhar Kazanı'nın inşaasının temel atma töreninin gerçekleştirileceği açıklandı.

KMPUR – Halka arzdan elde edilen fonun 85,6 milyon TL’sinin yatırım harcamalarında, 129,5 milyon TL’sinin banka kredi kapamasında, 32,7 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

KLRHO – Şirketin %55 bağlı ortaklığı Biskon Yapı’nın %100 bağlı ortaklığı Kiler Tekstil’in Bitlis'in Tatvan ilçesinde 200.000 m2‘lik alan üzerinde 50.000 m2 kapalı alana sahip olacak iplik fabrikası yatırımında makine tedarikçisi firmalarla yapılan görüşmeler sonrasında makina ve ekipman teslimatı 6 ay öne alındığı açıklandı.

MERCN – Gebze Depo Yatırımının sahada hafriyat işlemlerinin devam ettiği, temel atma ve istinat duvarı inşa faaliyetlerine başlandığı açıklandı.

MPARK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 875 milyon TL’den 5,7 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

OSMEN – 90 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ONCSM – Halka arzdan elde edilen fonun %3,40’ının kapasite artırımında, %16,68’inin işletme sermayesinde, %0,44’ünün yurt dışı yatırımda kullanıldığı açıklandı.

QNBFL – 1,5 milyar TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

QUAGR – Şirketin Suudi Arabistan'a yönelik gerçekleştirdiği ihracat için şirketin SASO Quality Mark belgesini yenilemeye hak kazandığı açıklandı.

SNICA – Halka arzdan elde edilen fonun 200,6 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde, 200,6 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiacında kullanıldığı açıklandı.

SISE – 20 milyon dolara limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

SDTTR – Şirketin yurt içi müşterisinden 1,2 milyon dolar tutarında sipariş aldığı açıklandı.

TATGD – Şirketin ana ortağı KCHOL tarafından, sahip olduğu TATGD paylarının satışı dahil stratejik alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla bir çalışma başlatıldığı, somut bir karar alınmadığı açıklandı.

UMPAS – Şirketin grup şirketi Seranova Seramik’in konkordato talepli duruşmasının 17 Ekim’e ertelendiği açıklandı.

VKFYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 22 Haziran’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberajans24.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.