Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-26 14:33:11

intenseye, deprem felaketinin ardından yaraları sarmak için tüm gücüyle çalışıyor

6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından dayanışma faaliyetlerini sürdüren intenseye, hem depremzede çocuklar hem de intenseye çalışanları için önemli desteklerde bulunuyor. Başta depremden doğrudan etkilenen bölge halkı olmak üzere tüm Türkiye yaralarını sarmaya devam ederken global çapta faaliyet gösteren yapay zeka destekli iş sağlığı ve güvenliği (İSG) platformu intenseye da depremzedelere destek için bir dizi girişimde bulundu.

intenseye’dan TEV ve ÇYDD iş birliğinde Burs Fonları

intenseye çocukların eğitiminin kesintisiz bir şekilde sürdürülebilmesi için harekete geçti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile yapılan iş birliği kapsamında 2022-2023 döneminde 15 ortaöğretim grubu depremzede kız öğrenciye burs sağlamaya başlandı.

Ayrıca, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile yapılan iş birliği sonucunda depremden etkilenen öğrenciler için “intenseye Burs Fonu” oluşturuldu.

Bölgedeki çocukların ruh sağlığı için

Depremde evlerini kaybeden ve şu an geçici barınaklarda yaşayan çocukların ruh ve beden sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri azaltabilmek için Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı’na (TİSK MCV) ait iş sağlığı ve güvenliği tırı, çocuklara destek vermek üzere gezici psikososyal destek tırına dönüştürüldü. intenseye, projeye sponsor olarak destek veriyor.

Taşınmak isteyen çalışanlara tam destek

Bu süreçte yalnızca deprem bölgesindeki yurttaşlar için değil, kendi çalışanları için de harekete geçen intenseye, deprem riskini göz önüne alarak İstanbul’da ikamet eden ve taşınmak isteyen çalışanlarına taşınma desteği sunuyor.

Afete Hazırlık Semineri düzenlendi

AKUT öncülüğünde afete hazırlık konulu bir seminer düzenleyen şirket, ekip üyelerine acil durumlarda yardımcı olabilecek bilgi ve becerilerin kazandırılmasını amaçladı. intenseye ayrıca Türkiye’deki tüm ekip üyelerine AKUT’un hazırladığı deprem çantasını dağıttı.

Çalışanlara ruh sağlığı günleri

Tüm intenseye ekibinin ruh sağlığını önceliklendiren şirket, depremin ardından şirket genelinde “ruh sağlığı günleri”ni hayata geçirerek örnek bir uygulamaya imza attı.

“Yardımlarımızı belirli bir süreklilik çerçevesinde kurguluyoruz”

Verdikleri destekler hakkında açıklamada bulunan intenseye Kurucu Ortağı ve CEO’su Sercan Esen, “Türkiye, 6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan depremlerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Derin acılara neden olan bu afet karşısında Türkiye’deki tüm çalışma arkadaşlarımızın ve tüm ülkenin acısını derinden paylaştığımızı bir kez daha ifade etmek isterim. Deprem bölgesine yönelik hem bugünün hem de geleceğin ihtiyaçlarını kapsayan bir dizi girişim üzerinde çalışıyoruz. Bu sürecin ne kadar zorlu ve uzun vadeli olduğunun farkındayız. Bu nedenle girişimlerimizi belli bir sistematik ve süreklilik çerçevesinde kurgulamaya özen gösteriyoruz. Uzun vadeli yardım planlarımızı oluştururken günlük hayatlarına devam etmekte zorlanan çocukların yanında olmayı önceliklendirdik. Ayrıca depremin sadece meydana geldiği bölge halkı üzerinde değil, tüm Türkiye'deki ekip üyelerimiz üzerindeki üzücü etkisinin de farkındayız. Hem bireysel olarak hem de şirket olarak bölgedeki yardım çabalarına destek olmaya devam etmenin yanı sıra ekip çalışanlarımızı ve ailelerini güvende tutmaya da odaklanıyoruz. Bu zor günlerde ülkemizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberajans24.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.