Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-27 20:25:37

Egepol Internetional Hastanesi'ne JCI belgesi

Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

''Şirketimizin sağlık turizm faaliyetlerine yönelik çalışmaları 2022 yılı itibariyle yoğunluk kazanmış, Birleşik Krallık ve Libya'yı kapsayan anlaşmalarla bu bölgelerden gelen sağlık turizmi hastalarına hizmet verilmeye başlanmıştı. Bu faaliyetlerin sonucu olarak yurt dışı satışların toplam ciromuz içindeki payı 2022 yılında yüzde 1,6 iken 2023 yılında yüzde 5,8'e yükselmişti. Ayrıca İsveç, Fransa, Danimarka ve Hollanda başta olmak üzere hedef coğrafi bölge sayısının arttırılarak sağlık turizmi faaliyetlerinin genişletilmesine yönelik çalışmalarımızın devam ettiği 04 Temmuz 2023 tarihli özel durum açıklamamızla kamuya duyurulmuştu.

Tüm bu çalışmaların önemli bir merhalesi olarak dünya genelinde sağlık kuruluşlarını ve programlarını akredite eden, bağımsız ve kar amacı gütmeyen, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da sağlık kuruluşu kabulleri bakımından önemli bir kriter olan Joint Commission akreditasyon kuruluşunun uluslarası sertifikasyonu olan JCI sertifikasyonuna Egepol Internetional Hastanesi tarafından hak kazanılmıştır. JCI, kalite ve hasta güvenliği konusundaki en iyi uygulamaları belirlemekte, ölçmekte ve dünyayla paylaşmaktadır. JCI, sağlık kuruluşlarının tüm ortamlarda performans ve sonuçlarını iyileştirmesine yardımcı olmak için liderlik etmekte ve yenilikçi çözümler sunmaktadır. JCI belgesinin alınması ile Egepol International Hastanesi, başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere pek çok ülke sağlık kurumları ve sağlık otoriteleri nezdinde akredite sağlık kuruluşu olarak kabul edilmiş bulunmaktadır. Egepol International Hastanesi'nin JCI akreditasyonuna sahip olmasının şirketimizin yurt dışı gelirlerinin önemli ölçüde artırması beklenmektedir.''

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberajans24.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.