Dolar/TL teknik analiz

 Dolar / TL haftaya 7,41 seviyesinde başladı. ABD’deki teşvik paketi beklentilerinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, maliye politikasının işleyişi ve para politikası ile uyumlulukla fiyat istikrarını sağlama hedefli bir strateji izleneceğini yinelemesi sonrasında risk iştahı yükseldi.(İnfo Yatırım)

Dolar / TL

·         Dolar / TL haftaya 7,41 seviyesinde başladı. ABD’deki teşvik paketi beklentilerinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, maliye politikasının işleyişi ve para politikası ile uyumlulukla fiyat istikrarını sağlama hedefli bir strateji izleneceğini yinelemesi sonrasında risk iştahı yükseldi.

·         Kurda küresel risk iştahına yurt içi beklentilerin de eklenmesiyle kurda düşüş devam ederken, TCMB normalleşme adımları kapsamında Uluslararası Rezervlerin haftalık yayımlanacağını bildirdi.

·         Dolar / TL’nin 200 günlük HO’nun geçtiği 7,37 seviyesinin altında kalınmaya devam edilmesi durumda 7,30 – 7,24 seviyesi, 7,45’in üstüne çıkılması durumda ise 7,57 – 7,60 seviyeleri direnç seviyeleri olarak takip edilecek.

·         Yarın TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın açıklayacağı yılın ilk Enflasyon Raporu öncesinde kurda volatilitenin yüksek olmasını beklemiyoruz.

Dolar / TL Günlük Grafik

 

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma