Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-26 13:07:45

Fomget Kadın Futbol Takımı, ABB Başkanı Yavaş'ı ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, futbolda Kadınlar Süper Ligi’nde finale adını yazdıran ABB FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kandın Futbol Takımı’nı ağırladı.

Ziyarette; 2 Haziran’da Fenerbahçe ile karşılaşacak başarılı sporcularına FOMGET GSK Başkanı Yalçın Demirkol, kulüp yöneticileri ve antrenörler de katıldı.

Kadınlar Süper Ligi’nde finale yükselmesi dolayısıyla futbolcuları tebrik eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2 Haziran’da İzmir’de gerçekleşecek maça katılmayı istediğini belirterek, “Son maç… Son maçta sinirleri sağlam olan kazanır. Kesinlikle moral bozmamak gerekiyor. Hocalarınız da mutlaka sizlere öğütler veriyorlardır. Kazanacağız diye çıkmak, zaten başarmanın yarısıdır. Kendinize güvenin. Yenersiniz, hiç şüphem yok. Bütün Ankara sizden iyi haber bekliyor. İnşallah, Ankara’yı dünyaya tanıtacaksınız” dedi.

Ziyarette, Başkan Mansur Yavaş’a şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirme sözü veren başarılı futbolcular ve antrenörleri, şu ifadeleri kullandı:

Sportif Direktör Siyaset Asgarov: “Takımıma güveniyorum. Yılmadan ilk dakikadan son dakikaya kadar mücadele eden kızlarımız var. İnşallah son maçımızı da bitirip o kupayı Ankara’ya getireceğiz, ondan sonra da Şampiyonlar Ligi var. Mustafa Hoca’mın dediği gibi; takımın amacıydı Şampiyonlar Ligi’ne gitmek. Allah’ın izniyle bu takım gruplara kalır ve Ankara’yı daha üst lige taşır teşekkür ediyoruz.”

Pınar Aydoğdu (ABB FOMGET Kadın Futbol Takımı İdari Koordinatörü): “Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Final maçında bizleri yalnız bırakmayın. Her şey çok güzel olacak.”

Ebru Şahin: “Son maçımız kaldı. Hepimiz çok heyecanlıyız. Buralara emek vererek geldik, bir aile olduk. İnşallah o kupayı getirip Ankara’ya bu güzel şampiyonluğu yaşatacağız.” 

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 haberajans24.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.