img

"Buğday Tanesi" filminin geliri ile engelsiz yaşam merkezi kurulacak


Henüz daha bebekken buğday tarlasında çıkan yangında, vücudunun büyük bir bölümünde kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden Serkan Bayram’ın hikayesinin anlatıldığı filmin Galası ise ertesi gün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleşecek.

Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, başrolünde Kutsi’nin yer aldığı film, Milletvekili Bayram’ın gerçek yaşam hikayesini konu alıyor. Buğday tanesi filminin geliri yine engelliler için kullanılacak. Gişe geliri ile İstanbul’a bir engelsiz yaşam merkezi daha kurulacak.

“Buğday Tanesi”, Milletvekili Bayram’ın danışmanlığı ve yönlendirmesiyle Volkan Kapkın tarafından kaleme alındı. Filmin yönetmenliğini ise Doğan Ümit Karaca üstlendi. Yapımı Pro-In Production tarafından gerçekleştirilen filminde ünlü sanatçı ve oyuncu Kutsi, Erkan Bektaş, Yeliz Akkaya ve Deniz Arna rol alıyor.

Filmin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor. Çekimleri İstanbul’da ve Ankara’da gerçekleşen film, 2 Aralık tarihinde vizyona girerek, ilk dağıtım planlamasına göre Türkiye genelinde 400 salonda, dünya genelinde ise 6 ülkede izleyici ile buluşacak. 

Film, Serkan Bayram’ın kendi mücadelesinin yanında engelli bireylerin hayatlarına da dikkat çekerek sinema perdesine aktarmasıyla da ilham verici bir hikaye olarak öne çıkıyor.

 “Bu film ile bir engelli kardeşimiz dahi, hayata tutunma azmini gösterirse amacımıza ulaşmış olacağız”

Bayram, film ile yaşadıklarından yola çıkarak, topluma rol model olmayı amaçladıklarını belirterek, “Ayrıca içeriğinde Cumhurbaşkanımızın yaklaşık yirmi sene boyunca engellilerle yakından ilgilenerek gerçekleştirdiği sessiz devrimi de aktardık.” dedi.

Türkiye’de engelli sayısının on milyona yakın olduğunu, aileleriyle birlikte doğrudan etkilenen insan sayısının kırk milyonu bulduğunu kaydeden Bayram, şunları söyledi:

“Bu film Türk siyasi tarihinde, Türk sinema tarihinde de bir ilke imza atacak. En az on milyon gişe geliri elde edeceğimize inanıyorum. İnsan odaklı bu film, dört duvar arasında kalacakken, hayata tutunmuş, mücadele vermiş Serkan gibilerin, topluma nasıl faydalı olunabileceğini gösteren bir umut filmi. Bu film sayesinde bir engelli kardeşimiz dahi, hayata tutunma azmini gösterirse film amacına ulaşmış olacak.”

Film geliriyle İstanbul’da bir Engelsiz Yaşam Merkezi kurulacak

Bayram, 2 Aralık’ta gösterime girecek olan ve bir sosyal sorumluluk projesi özelliği de taşıyan “Buğday Tanesi” filminin gişe geliriyle İstanbul’da Engelsiz Yaşam Kültür Merkezi yapılacağını dile getirerek, herkesi filmi izlemeye davet etti.

Yirmi yıldır engelliler konusunda çok büyük yol aldığına değinen Bayram, “Bu film sayesinde artık kamuda engelli vali, belediye başkanı, büyükelçi göreceğiz. Hayatın her alanında toplumumuzu temsil eden, dertlerine derman olan engelli vatandaşlarımızı göreceğiz. Niyetimiz de akıbetimiz de hayırdır. Bu yola çıkarken gönlümüzü koyduk, inşallah başarıya da ulaşacağız.” şeklinde konuştu.

Filmde Serkan Bayram’ı canlandıran Kutsi de, böylesine güzel bir projede olmaktan duyduğu memnuniyet ve heyecanı paylaşarak, Türkiye’deki engelli vatandaşların sesi olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.