Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-25 17:10:46

Xi'den 2023 Zhongguancun Forumu'na tebrik mesajı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping bugün 2023 Zhongguancun Forumu'na bir tebrik mesajı gönderdi.

Xi mesajında, “Bilim ve teknoloji devrimi ve endüstri alanındaki değişimlerin derinlemesine ilerlediği bu günlerde, insanlık ortak kalkınma sorununu çözmek için uluslararası işbirliği ve açık paylaşıma her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Çin, karşılıklı yarar ve kazan-kazan anlayışına dayalı açıklık ilkesine bağlı kalarak, tüm ülkelerle el ele verip  bilimsel ve teknolojik inovasyonu ilerletmek, bilim ve teknolojinin tüm ülkelerin halklarına daha fazla fayda sağlamasını hızlandırmak için çaba göstermeye hazır.” ifadelerini kullandı.

Xi, eğitim, bilim ve teknolojiyle kalifiye personel konularındaki avantajların tam anlamıyla kullanılarak, bilimsel ve teknolojik inovasyonun koordineli bir şekilde ilerletilmesiyle Zhongguancun'un reform ve deney konularındaki liderliğinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.  

2023 Zhongguancun Forumu, 25-30 Mayıs tarihleri arasında Beijing'de düzenlenmektedir. Zhongguancun, Beijing'de bulunan ve genellikle "Çin'in Silikon Vadisi" olarak anılan bir bölgedir.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberajans24.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.